نمایش صفحه به صفحه اطلاعات در Vb.net DataGridView با استفاده از اس کیو ال  (Paging in DataGridView)

چکیده مقاله

در این مقاله سعی داریم تا به بهترین شکل و با بهترین کیفیت اطلاعات میلیون ها ردیف را از دیتابیس Sql به صورت صفحه به صفحه خوانده و به کاربران نمایش دهیم. با استفاده از این روش، اطلاعات در کسری از ثانیه در Datagridview بارگزاری می گردد.

فهرست محتوا:

1 – نحوه اتصال به دیتابیس

2 – فراخوانی اطلاعات

3 – تعاریف کلیدها

4 – نقش Sql در فراخوانی اطلاعات

نحوه اتصال به دیتابیس

اولین قطعه سخت افزاری که در شبکه ها از آن استفاده می شود کارت شبکه یا همان NIC است که با اسامی زیادی مانند Network Interface Card یا  Network Card شناخته می شوند. وظیفه اصلی کارت شبکه متصل کردن کامپیوتر به صورت فیزیکی به شبکه است به طوری که کامپیوترها بتوانند تحت شبکه با همدیگر ارتباط برقرار نمایند. جهت اتصال کامپیوترها به یکدیگر به کابل شبکه نیز نیازداریم که امروزه بیشترین نوع کابل کشی که در مورد شبکه های متوسط و بزرگ سازمانی مورد استفاده قرار می گیرد کابل کشی از نوع اترنت است که از انواع کابلهای UTP استفاده می کند . نمونه ای از کارت شبکه را در شکل ذیل مشاهده می کنید.

network adapter

فراخوانی اطلاعات

شبکه های اترنت از ساختار کابل کشی UTP یا زوج های بهم تابیده استفاده می کنند که دارای 8 سیم در داخل هر کابل هستند . این سیم های هر کدام رنگبندی استاندارد خود را دارند و توسط یک نوع اتصال به نام RJ-45 در ابتدا و انتهای کابل به شبکه متصل می شوند. در شکل ذیل نمای کابل شبکه را مشاهده می کنید.

network Cable

دانلود کامل نسخه pdf مقاله  (کلیک کنید)

خواندن این مطالب را نیز به شما پیشنهاد می کنیم

لینک مطلب اول

لینک مطلب دوم

لینک مطلب سوم